środa, 3 kwietnia 2013

BALET W OBIEKTYWIE WŁODZIMIERZA MAŁKA

W dniu 26.03.2013 w bibliotece odbył się wernisaż  wystawy pt."Balet w obiektywie Włodzimierza Małka". Artysta jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział udział w około 100 wystawach fotografii artystycznej w kraju i za granicą. Najcenniejsze wyróżnienia to: srebrny medal na 17 Dorocznej Wystawie Fotografiki ŁTF - Łódź 1970 r. oraz złoty medal na VI Triennale Fotografii Teatralnej - Nowy Sad (Jugosławia) 1980 r. Jest również autorem indywidualnych wystaw: "Balet", "Zraniona pamięć" (o cmentarzu żydowskim), "Detal architektoniczny ulicy Piotrkowskiej", a także laureatem nagrody Złoty  Ekslibris za rok 2007 w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi - Łódź. Barwy miasta.
Prace fotografika można znaleźć w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu,  w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Muzeum Sztuki w Łodzi, w Bibliotece Narodowej w Warszawie oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej w Łodzi.
  W dniu otwarcia wystawę odwiedzili artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi,  członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego oraz przyjaciele i znajomi artysty. Nie zabrakło również naszych czytelników. Pan Włodzimierz Małek barwnie opowiedział o początkach swojej kariery zawodowej, przytoczył anegdoty związane ze swoją pracą, przypomniał sylwetki artystów z którymi współpracował. Miły wieczór zakończył się oglądaniem fotogramów i rozmowami z autorem wystawy oraz poczęstunkiem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz