czwartek, 4 maja 2017

Uwolnić pamięć! - film dokumentalny Bartłomieja Rosiaka

"Uwolnić pamięć!" to długofalowy projekt edukacyjny autorstwa Bartłomieja Rosiaka, ucznia trzeciej klasy Publicznego Gimnazjum  nr 18 w Łodzi, który w 2013 roku rozpoczął pracę nad filmem dokumentalnym oraz bezpośrednią akcję informacyjną o obozie dla dzieci polskich z czasów II Wojny Światowej na antenie ogólnopolskich mediów. W działaniach przez cały czas wspierał go kolega - Szymon Karczmarski.
Oficjalna premiera filmu wraz z podsumowaniem całego projektu jest zaplanowana na           30 maja 2017 roku w Centrum Dialogu  im. Marka Edelmana w Łodzi.
Na prapremierze filmu, która odbyła się w bibliotece 24 kwietnia 2017 gościliśmy m. in. pana Stanisława Średzińskiego( animatora kultury), pana Stanisława Śliskowskiego (operatora filmowego) , przewodniczącą Klubu Sąsiadów Przystanek panią Damianę Barańską, rodziny twórców  i liczne grono naszych czytelników.


W 2017 roku Bartłomiej Rosiak wraz z Moniką Gudarowską zgłosili się do XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jako młodzi posłowie zakwalifikowali się do udział w posiedzeniu komisji SDiM oraz udziału w sesji plenarnej w dniu 1 czerwca 2017 roku.
Serdecznie gratulujemy!!! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz